×
Głębokość
-
Wysokość
-
Szerokość
-
Cena
-
  • left Image

Szafy

Wybór odpowiedniej szafy do domu to ważna kwestia. W zależności od tego, do jakiego pomieszczenia potrzebujemy szafy, należy odpowiednio przemyśleć jej zakup. Kupując szafę do przedpokoju, sypialni czy pokoju dziecka należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej funkcjonalność. Szafa będzie spełniać funkcję przechowywania, więc przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę ile osób ma z niej korzystać i co chcemy do niej chować.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy?

Pierwsza odpowiedź, jaka nasuwa się większości osób planujących zakup szafy, to jej wielkość. Szafę należy dostosować do wolnej przestrzeni, którą dysponujemy w danym pomieszczeniu. Zbyt mała szafa będzie stratą miejsca, a za duża może się po prostu nie zmieścić. Poza wymiarami szafy istotny jest styl w jakim została wykonana. Klienci zwracają na to uwagę, ponieważ szafa ma stanowić dopełnienie aranżacji i umeblowania. Kolejną istotną kwestią jest materiał i sposób wykonania. Szafa może być zrobiona z różnych materiałów, najczęściej z drewna lub płyt meblowych. Powinna być starannie wykonana, tak by mebel był solidny i pozwalał na użytkowanie nawet przez długi czas. Drzwi do szafy mogą otwierać się w różny sposób. Tradycyjnie otwierane drzwi nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem, gdy dysponujemy małą ilością wolnego miejsca (np. wąski i ciasny przedpokój czy niewielka sypialnia) dużo korzystniejszy będzie zakup szafy z drzwiami przesuwnymi. Drzwi mogą być z lustrem lub bez lustra - to zależy od indywidualnych upodobań czy potrzeb Klienta. Wnętrze szafy warto rozplanować tak, by spełniało nasze potrzeby. W każdym przypadku w szafie powinien znaleźć się drążek na ubrania wiszące i półki, ale warto brać także pod uwagę inne rozwiązania, np: kosze lub szuflady na bieliznę, półki na buty, wieszaki na spodnie, półki na drobiazgi oraz wydzielenie przestrzeni, w której zmieszczą się sprzęty przydatne w domu (odkurzacz czy deska do prasowania).

Tak naprawdę szafa do każdego pokoju powinna spełniać inne potrzeby. Jeśli planujesz w szafie przechowywać koce, zapasową pościel czy ręczniki pamiętaj, by odległość między półkami nie była zbyt mała, by wygodniej się z niej korzystało. Wydzielając miejsce na buty, przemyśl, ile par butów zamierzasz w szafie przechowywać, by zarówno nie tracić miejsca niewykorzystanego, jak i nie przeznaczyć go na ten cel zbyt mało.

Szafy w sklepie meblowym MF Meble

W naszym sklepie meblowym znajdziesz duży wybór szaf. Możesz wybrać szafę w różnych rozmiarach, od 120cm do nawet więcej niż 200cm. Oferujemy szafy w różnych stylach i dużej gamie kolorystycznej. Drzwi mogą być przesuwne lub uchylne i możesz wybrać model z lustrem, bez lutra, z połyskiem lub wersję matową. Możesz także zamówić szafę z dodatkowo zamontowanym oświetleniem (oferujemy różne rodzaje oświetlenia). Zapraszamy do przeglądania naszej oferty, a w razie pytań lub wątpliwości, do kontaktu z nami!