×
Głębokość
-
Wysokość
-
Szerokość
-
Cena
-
  • left Image

Ławy i stoliki

Stolik kawowy lub niewielka ława jest nieodzownym elementem wystroju każdego salonu. Postawiony najczęściej w pobliżu narożnika lub sofy pozwala na wygodne odłożenie na niego drobnych rzeczy lub jedzenia czy napoju. Poza swoją praktyczną funkcją stanowi niewątpliwą dekorację pokoju, dlatego warto wybrać stolik w takim stylu, by pasował co całej aranżacji. Stoliki i ławy mogą mieć różne rozmiary i kształty, czasem sprzedawane są w komplecie po 2 lub 3 szt. pasujących do siebie małych stolików.

Stolik okrągły czy kwadratowy?

Wybór okrągłego lub kwadratowego stolika czy prostokątnej ławy zależy od indywidualnych preferencji, przestrzeni jaką dysponujemy w salonie oraz miejsca w którym stolik miałby stać. Stoliki kawowe w większości przypadków to lekkie meble, które bez problemu można przestawiać w różne miejsca. Jeśli jednak docelowo szukasz stolika który miałby stać po obu stronach sofy (pełniąc funkcję stolika pomocniczego), to lepszym rozwiązaniem będzie zakup małego stolika okrągłego lub kwadratowego. Stolik lub ława w większym rozmiarze będzie się świetnie prezentował ustawiony przed wypoczynkiem. Miłośnicy oryginalnych, designerskich wnętrz mogą wybrać stolik o ciekawej formie i niestandardowym kształcie. Taki mebel z pewnością będzie się wyróżniał w pokoju już na pierwszy rzut oka.

Jaki styl stolika kawowego lub kawy wybrać?

Dostępność stolików i ław jest bardzo duża. Przeróżne style, kolory, materiały wykonania czy zdobienia sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Stolik kawowy do salonu można wybrać w taki sposób, by stanowił komplet z pozostałymi meblami, np. meblościanką lub szafką RTV czy regałem. Jeśli jednak nie chcesz kupować stolika z tej samej serii, to wybierając model klasyczny również idealnie dopasujesz go do wystroju. Taki stolik kawowy będzie uniwersalny, nawet jeśli z czasem zmienisz niektóre meble lub dodatki w salonie. 

Kolor stolika kawowego i ławy

Chcąc spełnić wymagania Klientów, producenci mebli tworząc stoliki kawowe i ławy oferują je jednocześnie w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu kupujący mogą wybrać stolik kawowy w kolorze, który podoba im się najbardziej, który aktualnie jest modny i który będzie pasował do pozostałych mebli znajdujących się w pokoju dziennym. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie ze swoją dwóch kolorów, dzięki czemu stworzenie spójnej aranżacji lub dopasowanie stolika do mebli wypoczynkowych, meblościanki, koloru ścian czy podłogi będzie jeszcze łatwiejsze.

Zobacz naszą ofertę stolików do salonu i ław. Jeśli masz jakieś pytania związane z wyborem mebli, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci w podjęciu najlepszej decyzji!