×
  • left Image

Materace i stelaże

Odpowiednio dobrany materac do łóżka, to gwarancja dobrego snu i komfortowego odpoczynku, ale przede wszystkim zdrowia. Jakość snu ma bardzo duże znaczenie zarówno dla naszego samopoczucia, a skutki spania na niewygodnym materacu są bardzo szybko odczuwalne przez nasz kręgosłup. Materac powinien być dobrany do naszej wagi, dopasowywać się do ciała i sprawiać, że każdego ranka będziemy się budzić wyspani i wypoczęci, pełni pozytywnej energii na kolejny dzień.

Sprawdź wybór materacy i stelaży do łóżek w naszym internetowym sklepie meblowym. Zapraszamy do zakupów.

Wybierając materac do łóżka należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego stopień twardości. W sklepach meblowych dostępnych jest kilka stopni twardości (twardy, średnio twardy i miękki). Twardość materaca dobieramy w oparciu o wagę ciała. Im jest ona większa, tym twardszy powinno się wybierać materac. W trakcie snu materac powinien dopasować się do ciała tak, by kręgosłup nie był obciążony. Spanie na zbyt miękkim materacu może powodować bóle kręgosłupa. 

Rozmiar materaca należy dopasować do wymiarów łóżka, które chcemy zakupić. Kupując materac do łóżka dziecięcego z pewnością zauważysz, że nie jest on tak gruby jak materac dla osób dorosłych. Materac dla dzieci wystarczy że będzie miał ok 10 cm wysokości, natomiast materace dla dorosłych są znacznie wyższe (ok 20 cm). Jeśli materac ma być użytkowany przez jedną osobę (materac do jednoosobowego łóżka) wystarczy, że będzie on miał szerokość ok 90 cm. Dla wygodnego snu dwóch osób zalecane jest szersze łóżko i szerszy materac - min 140 cm. 

Rodzaje materacy

Wybór materaca zależy od indywidualnych upodobań i potrzeb. Materace piankowe są bardzo elastyczne i świetnie dopasowują się do krzywizn ciała. Duży komfort dla kręgosłupa podczas snu zapewniają również materace lateksowe, które są polecane zwłaszcza alergikom (dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów) oraz sprężynowe z wydzielonymi kieszeniami (dedykowany osobom, które często śpią na boku). Materace lateksowe są odporne na odkształcenia, co znacznie wydłuża okres ich użytkowania. Materace sprężynowe posiadają sprężyny uginające się pod ciężarem śpiącej osoby. Sprężyny najczęściej pokryte są warstwą ochronną wykonaną z włókna kokosowego. Materac kieszeniowy posiada wyodrębnione kieszenie, w których znajdują się sprężyny. Dla użytkownika korzystanie z niego jest o tyle wygodniejsze, że jest on bardziej elastyczny i jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała. Zaleca się go do sypialni małżeńskiej  - zmiana pozycji jednej osoby jest mniej odczuwalna dla drugiej.

Stelaże do materacy

Wybór stelaża do łóżka jest równie ważny co dobór materaca. Odpowiednio dobrany stelaż zapewnia właściwą wentylację i sprawia, że materac nie przesuwa się. Stelaże mogą być regulowane - umożliwiają pozycję z leżącej do siedzącej. Należy także zwrócić uwagę na budowę stelaża do łóżka - im więcej listew będzie miał stelaż tym lepiej (będzie bardziej trwały.

Sprawdź ofertę materacy i stelaży do łóżka w sklepie meblowym MF Meble. Wybierz ten, który najlepiej będzie spełniał twoje wymagania i potrzeby. Zapraszamy do zakupów!