×
kanapy-i-sofy - Sofa Filo 3-osobowa

Sofa Filo 3-osobowa

2 799,00 zł
checkDarmowa dostawa na terenie całej Polski local_shippingCzas dostawy: do 20 dni roboczych

Wybierz dodatki do Sofa Filo 3-osobowa:

Modele nóżek:
Kolorystyka:
Ilość:

Cechy:

  • Tkanina: Tender Way
  • Solidna i trwała konstrukcja
  • Sprężyna bonellowa oraz sprężyna falista na siedzisku
  • Nowoczesna forma
  • Wysokie (12cm), metalowe nóżki w trzech kolorach
  • Możliwość zmiany koloru nóg
  • Brak funkcji spania
  • Brak pojemnika na pościel

Tkanina zewnętrzna to Tender Way od Davis - Miękka i delikatna jak najlżejszy puch. Poczuj, jak pieszczotliwie otula Twoje ciało, kiedy zanurzasz się po długim dniu w ulubionej sofie.

rodzaj tkaniny: plusz  z efektem cieniowania

gramatura: 470g/m2

Skład: PES 100%

Test Martindale'a: 95 0000 cykli

1. Test Martindale’a

Test Martindale’a to obiektywna metryka oceny trwałości materiału – mówiąc prościej to „wyznaczniku odporności na ścieranie”. Dzięki niemu nie musisz w trakcie zakupów siadać na sofie 100 000 razy, żeby sprawdzić, jak bardzo wytrzymała będzie w zderzeniu z rzeczywistością i… Twoją codziennością.

Tkanina Tender Way ma w teście Martindale’a aż 85-95.000 cykli. Skąd pewność czy to wystarczy ? Podpowiadamy, że materiały tapicerskie, które można już śmiało nazywać solidnymi, wytrzymują 10.000 cykli. Lepsze materiały, które mają posłużyć przez lata (albo sprawdzić się w tak tłumnie odwiedzanych miejscach, jak poczekalnie) – plasują się powyżej 40.000 cykli. Wniosek: Tender Way, mimo swojej delikatnej faktury, jest niemal nie do zdarcia!

2. Gramatura i grubość materiału

Czy gramatura im wyższa, tym gęstsza, a dzięki temu mocniejsza? I tak – i nie. Wszystko zależy od konkretnego materiału. Nowoczesne technologie pozwalają dziś uzyskać materiał cienki i delikatny, a jednocześnie bardzo trwały. Dlatego gramaturę tkaniny podaje się już głównie dla oddania jej charakteru, a wyznacznikiem trwałości materiału stał się test i cykle Martindale’a – o którym już wszystko wiesz.

3. Trudnopalna

Trudnopalność materiału lubimy określać w warsztacie „testem papierosa”. Dzięki odpowiednio dobranemu składowi tkaniny, dom nie stanie w płomieniach, nawet jeśli nieopatrznie spadnie Ci z ręki papieros lub iskra ze świecy. W miejscu styku mebla z żarem zobaczysz po prostu stopiony fragment tkaniny.

Wymiary:

Opis

Szerokość
226
Wysokość
87
Głębokość
93
Funkcje
Bez funkcji spania
Brak pojemnika na pościel
Mebel wolnostojący
Tak